O NAS

Decyzja o powstaniu marki, projektowaniu i wykonywaniu zegarków zapadła w grudniu 2011 roku i od tego momentu trwały prace projektowe, wykonywanie prototypów, a następnie ich testowanie pod względem technicznym, estetycznym i ergonomicznym.

Pracownia jest wyposażona w maszyny, urządzenia i narzędzia niezbędne do sprostania wysokim rygorom produkcji zegarków. Pełne wyposażenie pracowni umożliwia wykonywanie projektów indywidualnych.

Tworzymy dla wyjątkowego Klienta potrafiącego docenić jakość i pracę jaką włożyliśmy w wykonany dla Niego czasomierz.

Na bieżąco szukamy nowych rozwiązań, nowoczesnych technologii i pracujemy nad kolejnymi modelami, które będą noszone na nadgarstkach stylowych mężczyzn.

Z przywiązania do szczegółów

Leon Prokop – mój dziadek, znakomity inżynier i pasjonat rzeczy pięknych. Poza miłością do czasomierzy, którą mnie zaraził jest także perfekcjonistą co miało bardzo duży wpływ na kształtowanie się mojego charakteru i zaowocowało pasją tworzenia.
Z szacunku i miłości do Niego na nazwę mojej marki wybrałem Jego nazwisko. Dlatego też każdy zegarek opuszczający moją pracownię dumnie nosi podpis mojego dziadka na tarczy, a dla mnie jest osobistym zobowiązaniem.

Bartosz Szymczyk, właściciel

FILOZOFIA MARKI

Podejmując decyzję o powstaniu firmy, zobowiązaliśmy się do podążania w pewnym kierunku.

Chcemy cofnąć się w czasie, gdy produkty codziennego użytku były wykonywane w manufakturach. Człowiek, który wykonywał produkt jednocześnie dawał mu „życie”.

Pragniemy, by w naszych zegarkach użytkownik dostrzegł detale, które razem składają się na pewną wartość dodaną.

Podejmujemy współpracę z polskimi artystami i naukowcami – efektem takich działań jest wykorzystanie prawdziwie polskich czcionek Apolonia i stosowanie kompozytów węglowych w zegarkach.

Pomimo tego, iż wykorzystujemy nowoczesne technologie, nie spieszymy się i dbamy o jakość na każdym etapie wykonywania zegarka.

Z wyrazami szacunku,

Zespół polskiej pracowni Leon Prokop